x

2021 Yılında Hangi Renkler Moda

19 Ocak 2021
2021 Yılında Hangi Renkler Moda

2021 Yılı Yaz ve İlkbahar Mevsiminde Moda Olan Renkler

 2021 Yılında ilkbahar ve yaz aylarında moda olacak renkler genellikle canlı renklerden oluşmaktadır. Aynı zamanda renk çeşitliliği de bu sene kendini gösterecektir. Tonların genellikle açık renklerde olması kişilere daha büyük enerjiler verecektir. İlkbahar ve yaz aylarında moda olacak renkler aşağıda belirtilmişti.

 Sarı Renkler

 2021 yılının ilkbahar ve yaz aylarında moda olan renklerinden birisi de sarı renklerdir. Sarı renk iddialı ve gösterişli bir renk olduğu için bazı bayanlar tercih etmek istemeyebilirler. Fakat bu sene en çok tercih edilecek renkler arasında bulunmaktadır.

 Mor Renkler

 Mor renk aslında birçok bayanın tercih ettiği renklerden birisidir. Özellikle kişileri rahatlatan bir renk olması sebebiyle bu senede en çok tercih edilen renkler arasında olmaktadır. Hem canlı bir renk olması hem de doğal bir görünüm kazandırması sebebiyle bayanların bu sene de en çok tercih ettikleri renkler arasına girmiştir.

 Canlı Mercan Rengi

 Mercan rengi en çok dikkat çeken renkler arasında bulunmaktadır. Özellikle açık renk kombinler arasında en çok dikkat çekici renkler arasındadır. Bazı bayanlar çok dikkat çekici renkler tercih etmek istemeyebilirler. Fakat özellikle yaz ve ilkbahar aylarında açık renkler tercih edildiğinden, açık mercan rengi de bu yılın moda renkleri arasındadır. Sadece giyim sektöründe değil, aynı zamanda ayakkabı veya aksesuarlarda da en sıklıkla karşılaşılacak renkler arasındadır.

 Beyaz Rengi

 Beyaz rengi genellikle herkes tarafından beğenilen ve kullanılan renklerden birisidir. Modası hiçbir zaman geçmeyen yaz veya kış fark etmeden sıklıkla kullanılan bir renktir. Özellikle beyaz rengi yaz ve ilkbahar ayları haricinde de bu sene kış mevsiminde de en çok tercih edilen renkler arasına girmiştir. Hem günlük hayatta, hem de özel günlerde çok fazla tercih edilen beyaz rengi, sade olmayı seven bayanlar için en çok kullanılan renklerden birisi olmuştur.

 Kırmızı Rengi

 Kırmızı rengi de genellikle sıklıkla kullanılan renklerden birisidir. Özellikle her sene yaz mevsimlerinde moda olan renklerden birisidir. Bu sene de hem kış mevsiminde hem de yaz mevsiminde sıklıkla kullanılacak renkler arasına girmiştir. Giyim sektöründe en çok tercih edilen canlı renklerden birisi de kırmızı rengidir.

 Yeşil Rengi

 Yeşil renginin birçok tonu bulunmaktadır. Fakat her tonu da çok sevilmektedir. Bu sene yaz mevsiminde en çok göze çarpan renklerden birisi de yeşil rengidir. Yeşil renk tonlarından en çok biber sapı yeşili diye tabir edilen yeşilin tonu ilkbahar aylarında en çok tercih edilen renkler arasındadır.

 2021 Yılı Kış Mevsiminde Moda Olan Renkler

 2021 yılına girilmesiyle birlikte kışlıklar ön plana çıkmaya başlamıştır. Her sene değişen moda renkleriyle birlikte bu sene de farklı renkler moda olmaktadır. Bu sene moda olan popüler ve öne çıkan renklerden biri mavi ve tonları olmuştur. Giyilecek üst giyim veya alt giyim tüm kıyafetlerde mavi renk ve tonları oldukça fazla tercih edilmektedir.

 Merlot Rengi

 Merlot rengi koyu kırmızının biraz daha kahverengi tonuna kaçtığı bir renktir. 2021 yılının kış mevsiminde en çok tercih edilen renklerden birisi de merlot rengidir. Kış mevsiminde genellikle koyu renkler tercih edilmektedir. Merlot rengi de kışlık elbise veya pantolonlar da en çok tercih edilen renklerden birisidir.

 Koyu Bordo Rengi

 Koyu bordo rengi de merlot rengine çok benzemektedir. Fakat merlot rengine göre daha soğuk bir renktir. Kırmızı ve kahverengi karışımı olan bu renk özellikle sonbahar ve kış mevsiminde en çok kullanılan renklerden birisi olmuştur. Özellikle kazak ve trikolarda en çok kullanılan bir renk haline gelmiştir.

 Şeftali Rengi

 Şeftali rengi kış mevsiminde çok sık kullanılırken yaz mevsiminde de tercih edilen renklerden birisidir. Özellikle kışlık eteklerde ve elbiselerde en çok kullanılan renktir.

 Turuncu Rengi

 Turuncu rengin canlı bir renk olması sebebiyle yaz mevsimi dışında kışında en çok kullanılan renktir. Özellikle dış giyim ürünlerinde kullanılmaktadır. Dış giyim ürünleri dışında aksesuarlarda, çanta ve ayakkabılarda da bu renk sıklıkla tercih edilmiştir.
Tavsiye yazılar :

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.