x

Saç Rengine Göre Altın Seçimi Nasıl Yapılır?

19 Ocak 2021
Saç Rengine Göre Altın Seçimi Nasıl Yapılır?

Saç Rengine Göre Altın Seçimi

Altın seçiminde kişisel zevkler en belirleyici faktör olsa da, saç rengine uygun olmayan bir altın takı seçimi istediğiniz sonucu elde etmenize engel olacaktır. Saç renginize odaklanıp gerekli dengeyi sağlamak için sizlere sunacağımız püf noktalarına göz atmanızı öneriyoruz.

 Saç Rengi İle Denge Yaratan Altın Takılar

 En az cilt rengi kadar önemli olan saç rengi, altın takı seçiminde büyük rol oynuyor. Altın küpe ve kolyeler doğru seçildiğinde saçlarla büyük bir uyum sağlayarak göze çok hoş ve zarif görünüyor.

 Altın sarısı saçlara sahip olanlar mavi ve yeşil tonlarda taşlarla süslü altın takılarla hemen dikkatleri üzerine çekiyor.

 Küllü sarı tonda saçlarla mor veya pembe taşlı takılar en etkileyici uyumu gözler önüne seriyor.

 Kahverengi saçlarla kırmızı, siyah, pembe ve beyaz taşlı altın takılar en iyi dengeyi sağlarken, kızıl ve bakır renkli saçlara kum rengi taş veya aksesuarlı altın takılar çok yakışıyor.

 Mavi, mor ve zümrüt yeşili taşlarla süslenmiş altın takılar ise siyah renkli saçlarla etkileyici bir görüntü sergiliyor.

 Saç Rengine Göre Doğru Altın Nasıl Seçilir?

 Altın takı seçiminde ten rengi, kılık kıyafet ve tercihler önemli rol oynuyor. Çoğu zaman göz ardı edilen saç rengi ise altın takıların yaratacağı etkiyi gözler önüne sermede diğer faktörler kadar etkili oluyor. Özellikle nişan, nikah veya düğün gibi en özel günlerde altın takı seçiminde saç renginin de göz önünde bulundurulması gerekiyor.

 Davetler, düğünler ve partilerde saç rengi ile uyumlu seçilen altın takılar kadınları adeta gecenin yıldızı yapıyor. Hatta günlük hayatta kullanılan altın takıları seçerken bile saç unsurunu da dikkate almak gerekiyor. Sarışın ve açık kumral saçlara sahip olanlar beyaz altın takılarla çok zarif ve etkileyici bir görüntü sergiliyor. Koyu renk saçlarda ise sarı altın en iyi dengeyi sağlıyor.

 Saç Rengine Uygun Şıklığın ve Güzelliğin Tamamlayıcısı Altın Takılar

 Saç rengine uygun yapılan doğru altın seçimi ile en sade giysilerle bile bir kadın çok çekici görünebilir. Böylece doğru altın seçimi ile kişinin tarzı da hemen ön plana çıkacaktır. Her yıl altın modası değişse de, saç rengine uygun seçilmeyen küpe, kolye ve diğer altın takılar abartılı bir görüntüye neden olabilir. Modadan çok saç rengi, cilt rengi ve yüz şekli altın seçiminde önemlidir. Abartıdan uzak asil bir görüntü sergilemek için dengeyi sağlamak gerekiyor.

 Saç rengine doğru karar verebilmek için de cilt tonuna dikkat etmek önem teşkil ediyor. Saç ve cilt uyumunu en güzel şekilde tamamlayacak altın takı seçimi ile mükemmel bir etkileyicilik yakalanıyor. Farklı saç renklerini denemeyi seviyorsanız, öncelikle seçtiğiniz saç renginin cilt tonu ile uyumlu olup olmayacağına dikkat etmelisiniz. Işıltılı bir cilt görüntüsü için doğru saç rengi ve altı takı seçimi yapmak gerekiyor.

 Saç rengine uygun seçilen bir küpe ile her kadın tarzını gözler önüne serecektir. Saç rengi, uzunluğu ve kıyafetle tamamlanan altın kolyeler ise şık ve etkileyici görünmenin en kolay yollarından biridir. Yüzük, bileklik veya renkli taşlarla süslü ve saçlarla uyumlu bir broşun yaratacağı etki mükemmeldir. Sarı saçlıların kullanacağı beyaz altından bir halka küpe koyu renkli saçlarda yerini sarı altından halka küpelere bırakacaktır.

 Kısa saçlı ve uzun bir boyna sahipseniz saç renginize uygun en iddialı küpe ve kolyeleri kullanabilirsiniz. Boynunuz uzun değilse saç renginizle uyumlu olsa bile gösterişli kolyelerden kaçınmanızı öneriyoruz. Uzun saçlarda ten rengi ve saç rengi altın takı seçiminde çok önemlidir. Özellikle koyu renkli uzun saçlara sahip olanlar renkli taşlarla süslü altın takıları gönül rahatlığı ile tercih edebilir.

 Altın Takı Seçiminde Saç Rengi Neden Önemli?

 Kıyafetten makyaja, saç modelinden ayakkabı ve çantaya kadar her detayı düşünen bir kadın altın takı seçiminde saç rengini mutlaka dikkate almalıdır. Her detayın yaratacağı etki farklı olsa da, ilk bakışta dikkati çeken saçlarla uyumlu olmayan bir altın takı seçimi tüm büyüyü bozacaktır. İstenen etkiyi yaratmada, şık ve zarif olmada saç rengi ile uyumlu altın takılar önemli rol oynuyor. Saçınızı ister bağlayın ister dağınık bırakın veya topuz yapın, en iyi dengeyi sağlamak için altın takılarınızın mutlaka saç renginizle uyumlu olmasına özen gösterin.
Tavsiye yazı : 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.